Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które można dopasować do swoich indywidualnych preferencji – nie tylko pod względem wypełnienia, ale również preferowanej twardości i elastyczności. Zastanawiasz się, jaki materac wybrać? Sprężynowy czy piankowy? Jest to niezwykle często zadawane pytanie. Na samym początku, warto poznać podstawowe różnice pomiędzy wspomnianymi rodzajami, a następnie ich właściwości, które dobierzemy do indywidualnych preferencji.

Materac piankowy czy sprężynowy?

W świecie materacy wciąż pojawiają się nowe i lepsze technologie, które umożliwiają tworzenie modeli niezwykle wygodnych i praktycznych w codziennym użytkowaniu. Modele sprężynowe to najczęściej bonell, natomiast równie dużą popularnością cieszy się wypełnienie pocket lub multipocket. Jak wpływają one na komfort użytkowania? Bonell sprawia, że dochodzi do większego ugięcia powierzchni łóżka, dlatego nie można tutaj mówić o strefach twardości – najczęściej są one wykorzystywane w hotelach. Modele pocket oraz multipocket to nowoczesne rozwiązania, które charakteryzują się tzw. kieszonkami, które tworzą siedem stref twardości. Mogą zostać wypełnione lateksem, pianą termoelastyczną lub wysokoelastyczną.

Jaki materac jest lepszy: piankowy czy sprężynowy?

Jak już wspomnieliśmy istnieje kilka wykończeń z wykorzystaniem piany. Dużą popularnością cieszy się wypełnienie termoelastyczne, które gwarantuje nie tylko precyzyjne podparcie, ale również wyjątkowe dopasowanie, dlatego może nam się wydawać, że w odróżnieniu od sprężyny jest to model znacznie twardszy. Opcje wysokoelastyczne sprawdzą się przy użytkownikach, którzy preferują twardsze powierzchnie do spania. Gęste rozłożenie pozwoli stworzyć nie tylko stabilny, ale również odporny na odkształcenia rdzeń.

Zadbaj o lepszą jakość snu!

Zastanawiasz się, jaki materac będzie lepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wybór powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji. Odpowiednio dobrany model nie tylko gwarantuje nam komfort wypoczynku, ale również pozwoli uniknąć bólu kręgosłupa.